Sobelenmek...

Sobeee..Bu kelimeyi duymayalı yada daha doğrusu sobelenmeyeli baya baya uzun zaman oldu..En son ne zamandı hatırlamıyorum bile..ama işte tek derdimizin oyun oynamak olduğu , sokaga ne kadar erken çıkıp eve ne kadar gec girersek o zaman dunyaların bizim olduğu toz pembe gunlerdeydi herhalde..

Gel zaman git zaman sanal alemlerde , binlerce kilometre uzakta ayrı bir kıtadaki arkadaşım tarafından sobelenmek de varmış. Nerdeen nereye..Neyse gelelim sobe olmuş insan evladının görevlerini yerine getirmeye  

 

# Marketden alışveriş yaparken yeni ürünleri mutlaka alıp denerim...

Yeni ise mutlaka alırım diye birşey yok.O an ihtiyacım varsa merakıma hasıl da olmuşsa ozaman alırım işte

 

#İnternetden gazete okumayı hiç sevmem..

şimdi severim desem bi turlu sevmem desem bi turlu allahım bu nasıl bir çelişki ..!! hersabah saat 9 civarı simit ,beyaz peynir, çay eşliğinde ilk yaptığım işlerden biri bu..ama sevmiyorum o ayrı..

 

#Hiç sigara içmedim, tadını bilmem,

desem yalan olur..bilirim ama sigara tiryakisi değilim..içenede engel olmam..

 

# Sevgi ,saygı ve hoşgöru hayatımdan çıkaramayacağım kavramlardır. Ukalalıktan nefret ederim...

Yerine göre evet..hayatımdan çıkaramam..ama bu devirde insan herzaman hoşgörulu olamıyor maalesef ki..Mesela ukala birine hoşgöru bence bi yere kadar..

 

#Hayır futbolu sevmiyorum.. amaaa cim bom un yeri ayrı diyorum

 

Aklıma şimdi küçükken oyunlarda sobelenen kişinin başına gelenler geldi..kendimi o sobeler gibi ortada yapa yalnız kalmış..bi oraya bi buraya koşturur gibi hissettim...sanal alemde sobelenmek de böyle oluyormuş..

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !